طراحي كابينت اشپزخانه و انواع ان

طراحي كابينت اشپزخانه و انواع ان

 

كابينت آشپزخانه يكي ازمهم ترين وسايل و اجزاء در درون هر خانه اي است كه از نظر بصري و كاركردي نقش مهمي را در دكوراسيون داخلي آشپزخانه ايفا مي كند.

در هنگام طراحي كابينت نبايد آن ها را منحصرا اجزايي براي قرار دادن وسايل بدانيد بلكه بايد به جزييات ديزاين كابينت ها دقت كنيد تا بتوانيد دكوراسيوني متفاوت و ايده آل را در فضاي آشپزخانه تان بوجود آوريد.

 

 

اگر شما مي خواهيد در دكوراسيون منزل خود تغييراتي را بوجود آوريد عوض كردن طرح و مدل و رنگ كابينت ها مي تواند بهترين ايده براي تغيير دكوراسيون داخلي منزل تان باشد برخي اوقات ايجاد تغيير و تحولات در طراحي كابينت ها آن چنان نتيجه دلچسبي را به شما مي دهند كه ممكن است از تغيير دادن بقيه فضاي منزل خود صرف نظر كنيد.

 

در هنگام ديزاين كابينت آشپزخانه بهتر است همواره از دو رنگ مكمل استفاده كنيد تا بتوانيد دكوراسيون متفاوت و شيكي را در درون فضاي آشپزخانه خود بوجود آوريد.

بيشتر فضاي ديوار هاي آشپزخانه را كابينت ها اشغال مي كنند بنابراين بايد در هنگام طراحي كابينت آشپزخانه همه دقت و حساسيت لازم را به خرج دهيد. متريال مورد استفاده در كابينت و همچنين نوع طراحي آن دو فاكتور مهم و ابتدايي براي انواع كابينت آشپزخانه است.

استفاده از رنگ ها و طرح ها در كابينت

بهتر است براي آشپزخانه هاي كوچك و فاقد نور از تركيبي از رنگ هاي سرد و گرم استفاده كنيد. استفاده از رنگ هاي قرمز و آبي كاربوني و هر گونه رنگ بسيار تند و زننده براي كابينت به زودي دل شما را مي زند و ممكن است ديگر در فضاي آشپزخانه تان احساس راحتي و آرامش نكنيد.

در بيشتر كابينت ها از طرح هاي تركيبي استفاده ميشود ما ۲ تا از اين تركيب ها را توضيح ميدهيم:

۱-تركيب رنگي ۲-تركيب نقش دار

۱-در اين نوع طرح از رنگ هاي مختلف استفاده ميشود و با استفاده از روانشناسي باعث افزايش زيبايي مي شود

۲-اين طرح همان طور كه از نامش پيداست از طرح ها،نقشه ها و رنگ هاي مختلف استفاده شده است و بسيار طرفداران زيادي دارد.

كابينت براي خانه هاي كوچك

بهتر است كه براي آشپزخانه هاي كوچك از كابينت ها با رنگ هاي روشن استفاده نماييد. اگر شما مي خواهيد از فضاي كابينت هاي خود نهايت استفاده را ببريد بهتر است كابينت هايي با قفسه هاي زياد را سفارش دهيد تا بتوانيد براي چيدمان ظروف و وسايل آشپزخانه نهايت استفاده از فضاي كابينت ها را ببريد.

يكي از بهترين ايده هاي مدل كابينت آشپزخانه هاي كوچك استفاده از طرح هاي كابينت هاي تا سقف است شما مي توانيد در هنگام سفارش كابينت هاي آشپزخانه سقف قفسه هاي كابينت آشپزخانه خود را گسترش دهيد و نهايت استفاده از فضاي جادار و بزرگ كابينت ها را ببريد.

علاوه بر طرح كابينت رنگ كابينت نيز در زيبايي و جذابيت آشپزخانه تاثير گذار است. بهترين ايده براي انتخاب رنگ كابينت تركيب دو رنگ مكمل است.

رنگ هاي تند هرگز ايده خوبي براي انتخاب رنگ كابينت نيستند زيرا به مرور زمان شما از اين رنگ ها خسته مي شويد. رنگ هاي براق مي توانند به فضاي آشپزخانه هاي كوچك عمق بدهند و باعث شوند كه آشپزخانه بزرگ تر به نظر برسد.

استفاده از چوب و فلز وحكاكي روي كابينت

امروزه با پيشرفت تكنولوژي و ساخت دستگاه هاي CNC, كار بر روي وسايل سخت مانند چوب و فلز و … راحت تر از گذشته شده است. ممبران محصولي جديد حاصل از حكاكي اين دستگاه بر روي ام دي اف است. در اين مطلب با طرح هاي كاربردي شيك و جديد كابينت ممبران آشنا مي شويم.

مدل كابينت ممبران از جمله جديدترين مدل هاي كابينت كلاسيك است كه با استفاده از حكاكي دستگاه CNC روي MDF ساخته مي شود. اين حكاكي ها در طرح ها و با ايده هاي مختلفي انجام مي شود. سپس با استفاده از روكش هاي متنوع و ضد آب پي وي سي بصورت يك پارچه وكيوم مي شود. نتيجه اين تلاش ها, مدل هاي متنوع كابينت ممبران است كه براي انواع آشپزخانه هاي مدرن و شيك مناسب است.

 

 

از ديگر مقالات ما بازديد نماييد :

 

دكوراسيون داخلي ساختمان مسكونيطراحي داخلي لابيطراحي روف گاردنطراحي داخلي رستوران مدرنويترين مغازهدكوراسيون داخلي تجاريطراحي دكوراسيون داخليطراحي مغازهطراحي داخلي صرافيطراحي داخلي طلا فروشيطراحي داخلي ويلا دوبلكس , طراحي اداريطراحي داخلي هتل

نوشته شده توسط زلقيان | ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۴۲:۲۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |